Arsim Sinani ka një pyetje për Bujar Osmanin
Pëlqej
Profesori universitar, Arsim Sinani përmes një status në rrjetin social Facebook, ka kritikuar politkat e BDI-së në lidhje me çështjen e emrit të Maqedonisë duke i bërë nje pytje publike zv/kryeministrin për çështje europiane, Bujar Osmanit.

Profesori Arsim Sinani pyeti:

Publikisht e pyes negociatorin Bujar Osmani me çka ta zunë bishtin sllavomaqedonët që populli shqiptar, gjuha shqipe dhe elementet e tjera nuk janë pjesë e marrëveshjes së Prespës. Kjo pabesi që na e bëtë është kulmi i marrëzive tuaja, koha të ikni nga skena politike. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2018, ora 18:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori