Arrestohet kryeshefi i DSK-së për dhunën në Kuvend
Policia e Maqedonisë ka arrestuar katër persona nga gjithsej 15 që kërkohen nga Prokuroria Publike lidhur me dhunën në Kuvend, mëson "Alsat-M" nga burime jozyrtare.

Një nga katër personat, sipas burimeve është kryeshefi në Drejtorinë për siguri dhe kundërzbulim. 11 personat e tjerë ndaj të cilëve është lëshuar flet-arrest janë të pakapshëm për policinë.

Të gjithë 15 personat të cilët po i kërkon MPB-ja, jo-zyrtarisht janë pjesë e grupit që pushtuan qendrën për pres konferenca në Kuvend dhe rrahën deputetët. /albeu.com/

Shtuar më 30/04/2017, ora 12:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori