Arrestohen tre persona të dyshuar si autorë të dhunës në Kuvend
Pëlqej
Kanw pwrfunduar nw pranga personat për të cilët më herët MPB bëri apel dhe kërkoi nga qytetarët që të jepnim informacione për tre persona që nuk mund të identifikoheshin nga fotografitë në ngjarjet e dhunshme më 27 prill në Kuvendin e Maqedonisë.

Nga Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë kanë shprehur mirënjohjen e saj për të gjithë qytetarët e ndërgjegjshëm, që me ndihmën e të cilave u përcaktua identiteti i tre personave dhe u bë i mundur arrestimi i tyre.

Sipas njoftimit të prokurorit publik, në orët e pasdites të tre personat janë të privuar nga liria dhe po mbahen në paraburgim.
Shtuar më 17/10/2017, ora 23:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori