Arrestohen pesë mjekë
Në kuadër të një aksioni të gjerë policor të ashtuquajtur “Metastaza 2”, pesë mjekë janë arrestuar sot në mëngjes. Sipas informacioneve jozyrtare të MPB-së, bëhet fjalë për arrestimin e mjekëve nga Shkupi dhe Velesi, të cilët janë dorëzuar pranë gjykatës hetuese në Shkup.

Siç bëhet e ditur mjekët e ndaluar dyshohet se janë të përfshirë në ndarjen e paligjshme të pensioneve për invalidë. /albeu.com/

Shtuar më 09/03/2011, ora 14:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori