Arif Halili, shqiptari që u bë Aleksandër Gorski (VIDEO)
Arif Halili (57) nga fshati Lomnicë, Komuna e Vrapçishtit, në afërsi të Gostivarit, në Maqedoninë Perëndimore ka vendosur që të ndryshojë identitet në një mënyrë jo të zakontë.

Ai nuk është mjaftuar vetëm me ndryshimin e fesë, nga mysliman në ortodoks por ka vendosur të ndryshojë edhe kombin.

Arif Halili tanimë do të quhet Aleksandër Gorski, transmeton Albeu.com lajmin e Televizionit Ultra.

“Unë besoj se secili ka të drejtë për t’u penduar në jetë dhe për të kërkuar paqen dhe qetësinë para Perëndisë. Dhe ky akt ishte pjesë e saj...” ka thënë "ish-shqiptari" Arifi Halili, tanimë i njohur si Aleksandër Gorski. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2016, ora 22:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori