Arbëreshët e Italisë vizitojnë Çairin (FOTO LAJM)

Arbëreshët e Italisë kanë ardhur të vizitojnë komunat e banuara nga shqiptarët.

Delegacioni i Kalabrisë i udhëhequr nga dekani i Fakultetit Albanologjik të Universitetit të Kalabrisë Prof. dr. Francesko Altimari ka qenë i pranishëm në Çair.

Në këtë takim, përveç kryetarit të komunës, Izet Mexhiti, ka qenë i pranishem edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti.

Gjatë takimit, u nënshkrua edhe një marrëveshje bashkëpunimi mes Izet Mexhitit dhe kryetarit të bashkësisë së arbëreshëve Cosmo Azzinari. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2014, ora 14:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori