Anulohet Samiti, zhgënjehet DASH
Anulimi i takimit të kryetarëve të shteteve të Evropës Juglindore që do të mbahej në Ohër ka zhgënjyer Departamentin Amerikan të Shtetit. DASH është ka thënë se edhe pse SHBA nuk është anëtare e PBJEL-së, mbështet synimet dhe qëllimet e këtij procesi.

“SHBA nuk është anëtare e PBJEL-së, pori mbështet synimet dhe qëllimet e këtij procesi. Jemi të zhgënjyer pasi dëgjuam se takimi është anuluar. Presidenti Ivanov dhe kabineti i tij kanë punuar shumë që të organizojnë Samit produktiv dhe pozitiv dhe është fatkeqësi që liderët e rajonit do ta lëshojnë këtë mundës”, thuhet në deklaratën e DASH-it./albeu.com/
Shtuar më 30/05/2013, ora 11:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori