Antikorrupsioni në Maqedoni mbetet me dy anëtarë
Pëlqej
Pas skandalit që doli në opinion për shumat e majme që janë marrë përveç rrogave prej anëtarëve të Komisionit për parandalim të Korrupsionit dhe pas pesë dorëheqjeve të dorrëzuara, Kuvendi i Maqedonisë sot ka pranuar dorëheqjet e tashmë ish-anëtarëve.

Damjan Mançevski, ministër për Administratë dhe shoqëri informative, ka thënë se ky komision nuk ka kryer detyrat e parapara në planin e punës.

Nga komisioni amë në Kuvend për ndjekje të punës së komisioneve shtetërore janë në pritje të dorëheqjeve nga Najdo Spasevski dhe Suzana Toskova-Axhitokareva. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2018, ora 19:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori