Anëtarët e senatit çek për vizitë në Maqedoni
Pëlqej
Një delegacion nga Senati i Republikës së Çekisë, i kryesuar nga nënkryetari Jiri Shestak sot është për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë.

Shestak është paraparë të takohet me nënkryetaren e KuvenditRepublikës së Maqedonisë, Frosina Tashjevska-Remenski, me kryetarin e Komisionit kuvendor për mbrojtje dhe siguri, hari Llokvenec dhe me kryetarin e Komisionit kuvendor për çështje evropiane, Artan Grubi.

Në kuadër të vizitës, siç kumtoi shërbimi i Kuvendit për shtyp, Shestak do të tkaohet edhe me kryetarin e komisionit për politikë të jashtme të KuvenditRepublikës së Maqedonisë, Antonijo Milloshoski.
Shtuar më 17/04/2018, ora 10:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori