Andrej Zhernovski del kandidat i pavarur për kryetar të Komunës Qendër
Kryetari aktual i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, ka vendosur të rikandidojë sërish si kandidat i pavarur për kryetar komune dhe të mos e pres vendimin e LSDM-së që mund të jetë në dobi të kaditaturës së tij.

Ai sot i ka mbledhur nënshkrimet e nevojshme ligjore të votuesve që të jetë përsëri kandidat i kësaj komune, njofton Portalb.

Zhernovski në zgjedhjet lokale të vitit 2013 ka zhvilluar betejë të vështirë sepse mezi e ka fituar kandidatin e parë të VMRO-DPMNE-së, Vlladimir Todorovicin. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2017, ora 22:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori