Vëllai i Maradonës reagon me lot në sy: Diego pësoi një atak kardiak
Anashkalimi i shqiptarëve në konkurset në Maqedoni, 9 maqedonas, asnjë shqiptarë
Aleanca për Shqiptarët përmes një reagimi ka theksuar se rasti i Agjensionit për ushqim dhe veterinari është shembull diskriminues dhe se çështjen proporcionale e të punësuarve në administratën shtetërore edhe kjo qeveri nuk e respekton në asnjë mënyre.

“Në shumë institucione, drejtori dhe ministri, shqiptarët mund të jenë administratorë të thjeshtë por jo edhe udhëheqës sektorësh. Rasti i fundit, ndodhi në Agjensionin për ushqim dhe veterinari, ku në konkursin e shpallur më datë 28 Mars të vitit 2018, nga gjithsej 9 sektorësh, nuk u zgjodh asnjë shqiptar.

Gjithashtu ky diskriminim u bë edhe në nivel të këshilltarëve shtetëror ku në mesin e 4 këshilltarëve nuk është zgjedhur asnjë shqiptar. Për të qenë tragjedia ende me e madhe ky institucion ka 37 udhëheqësh njësish ku poashtu nuk ka asnjë shqiptar.”, thekson ASH. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2018, ora 17:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori