Analisti austriak: Gruevski dhe Orban nuk janë më të mirë se Le Pen
Analisti austriak Florian Biber, ka shkruar në profilin e tij në Twitter se askush nuk duhet ta urojë fitoren e Emmanuel Makron në Francë dhe nga ana tjetër mbështet Viktor Orbanin dhe Nikola Grevskin.

Ai gjithashtu i ka dhënë një mesazh publikisht liderit të grupit të partive evropiane popullore dhe kryesuesin e PE-së Zhozef Doll, se nuk mund t'i gëzohet fitores së Emanuel Makron.

"Nuk mund të uroni Emanuel Makron, ndërsa në të njëjtën kohë të mbështesni Viktor Orbanin apo Nikolla Gruevskin. Ata nuk janë më të mirë se Le Pen", ka shkruar Biber. /albeu.com/

Shtuar më 09/05/2017, ora 09:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori