Amerikanët presion rusve, stërviten në Maqedoni
Pëlqej
Ministrja e Mbrojtjes e Maqedonisë Radmilla Shekerinska së bashku me zëvendësambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoni Mikaela Shvarcer Blum, do të marrin pjesë në aktivitetetv trajnuese të Armatës së SHBA-ve në Evropë në poligonin e armatës "Krivollak".

Nga 1 gushti në "Krivollak" stërviten 200 ushtarë nga forcat paqeruajtëse të SHBA-ve dhe deri më 20 gusht aftësitë e veta do t'i kontrollojnë njësitë nga skuadroni 3, regjimenti i 61-të kalorës, brigada e 1-rë, divizioni i 4-t. (3061 regjimenti i kalorisë ) nga Fort Karson, Kolorado dhe batalioni i 3-të , regjimenti 126 i aviacionit, nga Garda Kombëtare e Armatës e stacionuar në Boston dhe Maseçustes.


Shtuar më 15/08/2018, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori