Ambasadori finlandez: Dygjuhësia në Maqedoni është pasuri e vendit
Pëlqej
Ambasadori i Finlandës në Shkup, Petri Ikonen, ka thënë sot se dygjuhësia në Maqedoni është pasuri e vendit dhe se e ardhmja e Ballkanit është në BE.

Lidhur me dygjuhësinë, Ikonen u shpreh se e konsideron si pasuri të vendit të tij, dhe se premtoi mbëshetjen e Finlandës në proceset eurointegruese të Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori