Aliu: Ky është pushtet i dhunës
Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu është shprehur se Partia Demokratike Shqiptare do të tërhiqet nga Kuvendi, derisa të ketë masa kundër dhunuesve, deputetë të BDI-së, Talat Xhaferi, Artan Grubi, Musa Ibrahimi, Mervan Xhemaili dhe Rexhail Ismaili.

Ai bëri thirrje nga organet kompentente që të dënojnë dhunën e deputetëve të partisë në pushtet.

Sipas tij, ajo që pamë është e turpshme.

Aliu, për dhunën që u pa sot mes deputetëve shqiptarë ia ka hedhur fajin deputetëve të BDI-së. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 14:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori