"Ali Ahmeti është vlerë kombëtare, jo kryetar partie"
Deputeti i BDI-së dhe njëherësh shefi i kabinetit të BDI-së, i, Artan Grubi në emisionin “Click Plus” duke ju drejtuar përfaqësuesit të Lëvizjes Besa, Skender Rexhepi i tha se Ahmeti është vlerë kombëtare dhe jo kryetar partie.

"Ali Ahmeti është vlerë kombëtare e jo kryetar partie. Ahmeti duke qenë njeri i luftës dhe i paqes është lideri më i votuar i shqiptarëve në Maqedoni", tha Grubi.

Mes tjerash, përfaqësuesit e partive politike dhe analistët kanë diskutuar për qeverinë e re të Maqedonisë dhe për Deklaratën e përbashkët e partive shqiptare. /albeu.com/
Shtuar më 08/02/2017, ora 23:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori