Ali Ahmeti: Moszgjidhja e emrit rrit tensionet etnike
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me moszgjidhjen e emrit të Maqedonisë.

Gjatë takimit me delegacionin e shteteve të Beneluksit, Holandës, Belgjikës dhe Luksemburgut, Ahmeti vlerësoi se moszgjidhja e emrit prej kaq shumë kohësh i shton tensionet etnike në vend.

Sipas Ahmetit, duke qenë se nuk është zgjidhur emri, ka një mungesë status-quoje në vend dhe nga kjo rrjedhin tensionet etnike.

Ai nxiti dhe opozitën që të kthehet në Kuvend, me qëllim që të përfaqësojë qytetarët që e kanë votuar.

Ndërsa, mbështeti ligjin që dënon qytetarët e Maqedonisë të luftojnë jashtë shtetit. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori