Ali Ahmeti: Më ka ftuar Gjykata Speciale në Hagë dhe do të shkoj
Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë.

Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për TV21.

"Po, është e vërtetë. Më ka ftuar Specialja dhe do të shkoj", tha Ahmeti.

Ahmeti është ftuar nga Specialja në rolin e dëshmitarit.

Paraprakisht Gjykata Speciale intervistoi presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin në lidhje me luftën e Kosovës me Serbinë.

Nuk dihet nëse edhe ftesa e Ahmetit ka të bëj me intervistimin ose jo të Thaçit.
Shtuar më 22/07/2020, ora 22:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori