Ali Ahmeti kundër ndarjes së Maqedonisë
Ali Ahmeti
Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti përsëriti qëndrimin e Shtabit të përgjithshëm të UÇK-së dhe tani BDI-së, se është kundër ndarjes së Maqedonisë. "Atëherë dhe sot nuk pendohem kur për këtë vendim serioz të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së që s'ka ndarje të Maqedonisë dhe asaj kohe ne kemi menduar për të gjithë, sepse nuk mund të dëbohen askush nga vendet e tyre. Ne nuk dolëm në luftë për Zajazin, Gostivarin Kërçovën, por që çdo shqiptar të jetë i barabartë, të mësojë gjuhën e nënës dhe ky flamur të valvitet i lirë", - u shpreh Ahmeti. (ina)
Shtuar më 20/01/2011, ora 10:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori