Ali Ahmeti kujton sulmet e 11 shtatorit
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, duke përkujtuar 11 shtatorin tha se sot bota demokratike është më e unifikuar se kurrë për të luftuar ekstremizmin dhe terrorizmin.

Ai tha se në këtë përvjetor të sulmeve mbi Kullat Binjake shpreh ngushëllime për jetët e pafajshme që u vranë gjatë sulmeve të përgjakshme.

“Në këtë përvjetor, shpreh ngushëllime të sinqerta përfamiljet e të gjithë qytetarëve të Shteteve të Bashkuaratë Amerikës dhe të vendeve tjera që humbën jetën nëkëto sulme teroriste. Aktet e tilla të dhunës sëpaimagjinueshme ndaj qytetarëve janë tëpapranueshme dhe u dënuan nga e gjithë bota e mbarë. Sulmet ndaj jetës dhe vlerave demokratike për të cilatjemi përcaktuar nuk mund të ngadhnjejnë ndaj të drejtësdhe respektit për të drejtave dhe liritë e njerëzve”, ka thënë Ahmeti në një telegram.

Ahmeti theksoi se është në krah të Shteteve të Bashkuara, në betejën e saj drejt rrugës demokratike, vlerave njerëzore, solidaritetit dhe tolerancës. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2014, ora 12:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori