Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Ali Ahmeti kërkon ndihmën e FBI-së për "Monstrën"
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka kërkuar nga FBI-ja që ta ndjekë nga afër procesin gjyqësor të rastit "Monstra", ku 6 shqiptarë janë dënuar me burg të përjetshëm për vrasjen e pesëfishtë tek liqeni i Smilkovcit.

Pas shumë debateve dhe protestave lidhur me rastin e diskutuar nga opinioni publik, kreu i integristëve ka vendosur ti drejtohet FBI-së, shkruan "Ultrinski", transmeton Alsat-M.

Sipas medias maqedonase, Ahmeti lidhur me këtë vendim është marrë vesh edhe me kryeministrin Nikola Gruevski. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori