Aleanca për Shqiptarët mbledh kryesinë qendrore
Mbrëmjen e së premtes është mbledhur kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët.

Ndonëse nuk dihet tema që po diskutohet në këtë mbledhje, duke e ditur se nesër është dita e fundit e përmbylljes dhe plotësimit të vendeve vakante në kabinetin qeveritarë, me siguri që temë e diskutimit mund të jetë plotësimi i vendit të ministrit të shëndetësisë që i takon ASH-së.

Mirëpo nuk përjashtohet që partia e Selës të diskutojë edhe ndonjë pikë tjetër të rendit të ditës që mund të jetë rikonstruimi i qeverisë dhe ndërrimi i resoreve në kabinetin qeveritarë, njofton Zhurnal.

Megjithatë pas përfundimit të mbledhjes pritet që ASH të dalë më një konferencë për shtyp për të bërë publike vendimet e marra sonte. /albeu.com/


Shtuar më 24/11/2017, ora 21:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori