Aldo Bumçi vizitë zyrtare në Maqedoni
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Aldo Bumçi do të jetë për një vizitë zyrtare në Maqedoni. Bumçi do të vizitojë edhe Universitetin Shtetëror të Tetovës në të cilin do të mbajë fjalim para studentëve.

Ministri Bumçi vjen në vendin tonë me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki. Së bashku, të dy ministrat do të shkëmbejnë mendime për marrëdhëniet bilaterale dhe mundësin për zhvillim të mëtejshëm mes Shqipërisë dhe Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 29/04/2013, ora 14:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori