Alarmante / Trefishohet numri i të pastrehëve në Shkup
Numri i të pastrehëve">pastrehëve në lagjet e Shkupit është rritur në mënyrë dramatike në një periudhë kohore prej gjashtë vitesh.

Sipas Kryqit të Kuq në lagjet e Shkupit për momentin gjenden 146 persona të pastrehë, ndërsa të dhënat statistikkore shtetërore tregojnë se vetëm 40 persona janë të regjistruar si të pastrehë, çka tregon se numri i të pastrehëve">pastrehëve është trefishuar ndjeshëm.

Ndërkohë, janë një sërë faktorësh ekonomikë, socialë, dhe psikikë, që kanë ndikuar në shtimin e të pastrehëve">pastrehëve në qyetetin e Shkupit. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2016, ora 12:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori