Aksident nė Kėrēovė-Gostivar, 3 tė lėnduar
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Tre udhėtarė tė lėnduar, ėshtė bilanci i aksidentit tė ndodhur nė orėt e hershme tė mėngjesit tė sė premtes nė magjistralen Gostivar-Kėrēovė. Informacioni konfirmohet nga Drejtoria e Spitalit nė Gostivar, nga ku njoftojnė se nė qendrėn e urgjencės janė hospitalizuar tre pjesėmarrėsit nė aksident, me lėndime tė lehta sipėrfaqėsore, njofton KOHA.

"Ata janė ndaluar pėr kurim tė mėtejmė nė Spitalin tonė, por gjendja e tyre shėndetėsore nuk paraqet ndonjė rrezik pėr jetė...Lėndimet nuk paraqesin ndonjė shqetėsim pėr jetėn e tyre", njoftoi drejtori i Spitalit, Ferit Muēa.

Nga Policia e Gostivarit njoftojnė se rasti ka ndodhur rreth orės 7 nė afėrsi tė bazės sė prodhimit tė asfaltit. Nė dy makinat e aksidentuara, njėra e markės Seat Cordoba, me targaGostivarit dhe tjetra Volkswagen me targa shqiptare, ishin edhe tre udhėtarė tė tjerė, tė cilėt fatmirėsisht kanė kaluar pa ndonjė lėndim trupor.

Pas hetimeve nė vendngjarje do tė zbulohet edhe shkaku i vėrtetė i aksidentit. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2012, ora 14:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.

Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.