Aksident i rëndë në Tetovë
Ditën e kaluar në orën 17.00, në daljen nga autostrada tek mbikalimi për në fshatin Bërvenicë të Tetovës, ka ndodhur aksident në të cilin pjesëmarës kanë qenë: vetura e tipit Fiat Tipo me targa të Tetovës e drejtuar nga E.C. 30 vjeç nga Tetova, dhe një motoçikletë Boatiang me targa të Shkupit, e drejtuar nga C.E. 46 vjeç nga Tetova.

aksident, motoçiklisti C.E. dhe bashkëudhëtari i tij A.E. 27 vjeç nga Tetova, janë dërguar në Spitalin klinik të Tetovës, për dhënjen e ndihmës mjeksore.

Mësohet se janë kryer hetimet, dhe si shkak i ndodhjes së aksidentit është, mosë mbajtja e diastancës, dhe dëmi material llogaritet të jetë 10 mijë denarë.


Shtuar më 25/04/2018, ora 13:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori