Aksident i rëndë në Tetovë, humbin jetën dy të rinj
Një aksident i rëndë në magjistralen Tetovë-Shkup, në afërsi të Zonës Ekonomike, i ka marrë jetën dy të rinjve nga Tetova.

Siç mësohet, aksidenti ka ndodhur rreth orës 20:00 kur motoçikleta “Jamaha” e cila po ecte me shpejtësi të lartë ka dalë nga rruga ndërsa si pasojë e goditjes së marrë të rinjtë kanë humbur jetën.

Viktimat e aksidentit janë identifikuar si Arben Bllaca (18 vjeç) dhe Abil Asani (25 vjeç).

Zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifoski, në një deklaratë për mediat ka dhënë këto detaje:

“Motoçikleta Jamaha, pa targa regjistrimi, nga tani arsye të panjohura ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga njëra korsi në tjetrën. Si pasoj ajo është përplasur në mur. Nga goditja dy persona në vendngjarje kanë humbur jetën. Bëhet fjalë për dy tetovarë, njëri i moshës 25 vjeçare dhe i dyti i moshës 20 vjeçare. Prokurori Publik është në vendngjarje, ndërsa të pranishëm janë edhe ekipe të policisë dhe mjek nga mjekësia ligjore. Të gjithë aktivitetet e mëtutjeshme do t’i udhëheq Prokurori Publik dhe ai do të vendos nëse trupat e tani më të ndjerëve do të dorëzohen për obduksion ose do të ju jepen familjarëve”, ka thënë Josifoski. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2016, ora 00:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori