Aksident i rëndë në Shkup, plagosen disa persona
Para pak çastesh ka ndodhur një aksident trafiku me çrrastë autobusit të linjës 19 në afërsi të Sh. Fillore Petar Zdravkovski Penko i ka dalë një makinë përpara dhe vozitësi ka frenuar në vend, gjë që ka shkaktuar përplasjen dhe lëndimin e disa udhëtarëve brenda autobusit. Raportohet se personat e lënduar janë dërguar menjëherë për kurim në Qendrën Klinike dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Në vendngjarje kanë dalë edhe ekipet e MPB-së dhe po hetojnë rastin.
Shtuar më 05/11/2019, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori