Tërmet i frikshëm në Tiranë, ka dëme: Qytetarët braktisin banesat në panik
Ahmeti tregon arsyen pse nuk mori pjesë në takimin Zaev – Mickoski
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka sqaruar mospjesmarrjen e tij në takimin Zaev-Mickovski, ditë më parë.

Ai, tha se në këtë takim dy partitë maqedonase kanë bërë përpjekje për të tejkaluar dallimet mes tyre për Ligjin e Prokurorisë Publike, prandaj BDI-ja nuk ka pasur arsye që të jetë prezente në takim, shkruan gazeta LAJM.

“Nuk kam marrë pjesë në takim përderisa ata nuk i afrojnë dallimet e veta. Qëndrimet tona janë të qarta. Ne mbështeësim Ligjin, mbështesim të gjitha reformat në gjyqësi.

Përderisa kanë dallimet mes vete LSDM dhe VMRO, ne nuk mund të jemi pjesë e atij debate. Në aktin final sigurisht do të jemi pjesë e përmbylljes së tërë çështjes”, tha Ali Ahmeti.
Shtuar më 12/09/2019, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori