Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM-së, fillojnë bisedimet për qeverinë re
Pëlqej
Kreu i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë Zoran Zaev, i cili është mandatar për formimin e qeverisë së re, ka filluar takimin me kreun e BRI-së, Ali Ahmetin, për kabinetin e ardhshëm qeveritar.

Takimi mbahet në selinë e LSDM-së. Pas takimit me Ahmetin, duhet të vijojnë bisedimet edhe me përfaqësuesit e partive e përbërjes së re të shumicës parlamentare, respektivisht me koalicionin Rilindje me Besë dhe Aleanca për Shqiptarët. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2017, ora 13:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori