Ahmeti: momentet historike të popullit tonë erdhën nga diaspora
Në Samitin e dytë të Diasporës, kreu i BDI në Maqedoninë e Veriut Ali Ahmeti, u shpreh se momentet më të rëndësishme historike të kombit shqiptar e kanë patur rrjedhën nga diaspora.

Kreu i BDI u shpreh se Rilindja Kombëtare veproi në perëndim dhe në lindje, por energjitë i vendosi në shërbim të atdheut.

Momentet më të rëndësishme historike rrjedhat i kanë pasur nga mërgata. Skënderbeu u mobilizua dhe zbarkoi në djepin ku u përkund Rilindja Kombëtare veproi në perëndim dhe në lindje, por energjitë i vendosi në shërbim të vendit dhe të atdheut.”- tha kreu i BDI, Ali Ahmeti.

Shtuar më 01/03/2019, ora 11:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori