Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë dhe Pushtetit Lokal i takon Aleancës
Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë Qendrore në Reçicë të Vogël ka konfirmuar emrat e ministrave të rinj në qeverinë e re në mes Aleancës dhe LSDM-së që pritet të finalizohet të hënën.

"Falë diskutimeve shumë konstruktive në Bashkimin Demokratik për Integrim, njëzëri dolëm me vendim që në qeverinë e ardshëm, zëvendëskryeministër për MO Hazbi Lika, zëvendëskryeministër për Eurointegrime Bujar Osmani, ministër i Ekologjisë Sadulla Duraku, ministër i Ekonimisë Bulent Saliu, ministër i Ekonmisë Kreshnik Bekteshi dhe ministër pa portofol Ramiz Merko", theksoi Ahmeti.

Ahmeti gjithashtu ka shtuar se Ministria e Shëndetësisë i takon Aleancës për Shqiptarët. /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2017, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori