Ahmeti, letër kreut të Asamblesë së OSBE-së
Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, i ka dërguar një letër kreut të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Ranko Krivokapiç.

Në të, Ahmeti çmon kontributin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë për paqen dhe stabilitetin në Maqedoni dhe rajon dhe po ashtu kërkon që të japë kontribut edhe në zgjidhjen e çështjes së emrit.

Ahmeti thotë se OSBE duhet të nxisë palët të arrijnë kompromis në lidhje me këtë çështje. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2013, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori