Ademi: Program Kembrixhi për nxenesit shqiptarë
Pëlqej
Ka nisur shtypja e teksteve shkollore të Matematikës dhe Shkencave të tjera Natyrore për nxënësit nga klasa e parë në të tretën.

Bëhet fjalë për libra të adaptuar nga dy Shtëpi botuese që janë përpunuar konform programit arsimor ndërkombëtarë të Kembrixhit, ndërsa ky institucion njëherësh ka miratuar edhe përmbajtjen e librave që janë përkthyer në maqedonisht, shqip dhe gjuhë turke.

"Për këtë projekt janë miratuar mjete për blerjen edhe të të drejtave autoriale dhe shtypjen e të njëjtave. Shpresoj që deri më 1 shtator nxënësit nga klasa e parë në të tretën për mësimet në maqedonisht, shqip e turqisht t’i kenë lëndët e Matematikës e Shkencave natyrore", tha ministri Ademi. /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2014, ora 12:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori