Ademi: Gjuha shqipe nuk ishte problemi, por prokuria speciale
Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, gjatë fjalës së tij në debatin kuvendor, ka thënë se shkak për dështimin e bisedimeve me VMRO-DPMNE-në nuk është gjuha shqipe, por mospranimi i vazhdimit të mandatit të Prokurorisë speciale.

"Nuk ishte problem ligji për gjuhët, propozim të cilin e keni pranuar në tërësi, por problem ishte prokuria speciale, dhe vazhdimi i mandatit të saj të cilën VMRO-DPMNE nuk ka pranuar të vazhdohe", tha Ademi. /albeu.com/

Shtuar më 28/03/2017, ora 13:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori