Ademi: Ahmeti do të konfirmohet lider i BDI-së
Sekretari i Përgjithshëm i BDI-së, Abdilaqim Ademi ka theksuar se në Kongresin e 5 qershorit që do të mbahet në Tetovë nuk do të ketë të ftuar të tjerë përveç eksponentëfve të BDI-së.

“Nesër në Tetovë do të mbahet Kongresi.Ky është kongres zgjedhor dhe përkon me datën e themelimit të BDI-së, pra 4 qershor. Nuk ka të ftuar përfaqësues nga partitë tjera nga vendi dhe nga jashtë. Nuk ka të ftuar as përfaqësues nga korri diplomatik, sepse është kongres zgjedhor. Pas disa muajve do të kemi edhe kongresin e katërt, i cili do të jetë tematik dhe do të diskutohet edhe për temat edhe për strategjitë edhe orientimet e BDI-së dhe të shqiptarëve dhe shtetit në përgjithësi”, ka shpjeguar Ademi.

Ai ka nënvizuar në fund se në Kongres pritet rikonfirmimi pa kontestime në krye të BDI-së i Ali Ahmetit. /albeu.com/

Shtuar më 04/06/2014, ora 16:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori