A flet shqip Naser Sejdini?
Zëvendës shefi i Shtabit të përgjithshëm pranë ARM-së, gjeneral nënkolonel Naser Sejdini ka bërë një gafë jo të vogël në profilin e tij, lidhur me biografinë.

Në të është shkruar se gjuha e tij amtare nuk është shqiptare, paçka se Sejdini është shqiptar.

Gjenerali i ARM-së ka kryer Akademinë Ushtarake Detare në Split në vitin 1980, në JNA-në e atëhershme, e pas rënies së Jugosllavisë i eshte bashkangjitur ushtrisë së Maqedonisë dhe dal-ngadalë ka prosperuar në karrierën e tij.

Ai u emërua dje nga Ivanovi si anëtar i Këshillit të Sigurimit. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 14:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori