A do të ketë parti të re shqiptare?
Po flitet shumë këto kohë për krijimin e një partie të re shqiptare.

Madje, thuhet se krijimi i një partie të re mund të krijojë një pol të tretë dhe të shihet si "rrezik" nga PDSH-ja, madje edhe nga BDI-ja.

Analistët politikë janë shprehur për PortAlb, se partia e re do të ishte produktive, vetëm nëse ka një filozofi të fortë politike dhe ofron vërtetë alternativë që ia vlen për shqiptarët.

Ata thonë se krijimi i mundshëm i partisë së re edhe mund të dështojë, nëse ajo nuk sjell ide të reja politike, por është thjesht një forcë shtesë në numër.

Sipas analistëve, ekziston rreziku që partia e re të dështojë sikundër dështoi RDK-ja dhe DR-ja, ndaj platforma e saj dhe organizimi duhet të ketë kujdes. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 12:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori