A do formohet sot qeveria e re e Maqedonisë? (VIDEO)
Ka filluar ndërkohe seanca ku pritet të formohet qeveria e re e Maqedonisë.

Ilija Dimovski nga radhët e VMRO-së kërkoi që urgjentisht të miratohen ndryshime dhe plotësime në Kodin Zgjedhor, që do t'i hapte rrugë mbajtjes së zgjedhjeve lokale në fillim të muajit tetor, ndërsa Goran Misovski theksoi se është kënaqësi që pas 8 vitesh nga foltorja i drejtohet KryetaritKuvendit.

Edhe gjatë kësaj seance, VMRO-ja vazhdon të rezistojë në qëndrimin e saj duke iu drejtuar kryeparlamentarit si depuetet i Kuvendit.

Ende nuk dihet se kur do të kalojë në votim formimi i qeverisë së re. /albeu.com/
Shtuar më 30/05/2017, ora 12:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori