A do e votojë BDI Zoran Zaevin për kryeministër?
Duket se Bashkimi Demokratik për Integrim nuk e ka vendosur ende nëse do ta votojë qeverinë e re dhe kreun e LSDM-së, Zoran Zaevin për kryeministër, në rast se presidenti Gjorge Ivanov nuk ia jep mandatin.

Nga BDI kanë bërë me dije për "Dnevnik" se ende nuk kanë vendosur për këtë çështje dhe se mendojnë që zgjedhja e Zaevit për kryeministër pa mandat prej presidentit të shtetit, mund të shfuqizohet nga Gjykata Kushtetuese. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2017, ora 16:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori