A do e mbështesë Lëvizja BESA Xhaferin? Ja përgjigja
Ndërkohë që ka filluar para pak minutash seanca për zgjedhjen e komisionit për emërime dhe kreun e Kuvendit të Maqedonisë, "TV21" vetëm pak para fillimit të seancës, ka pyëtur nëse Lëvizja BESA do ta mbështesë Talat Xhaferin si kreun e Kuvendit.

Por nga kjo lëvizje, Fadil Zendeli nuk kanë dhënë asnjë përgjigje kategorike, por ka thënë se "do të shohin".

Bardhyl Dauti nga PDSH-ja në të njejtën pyetje tha "Do të jemi të përmbajtur".

Nga ana tjetër, Ali Ahmeti tha se nuk duhet të paragjykohet nëse Zhaferi do të zgjidhet sot si kryetar i Kuvendit. /albeu.com/
Shtuar më 27/03/2017, ora 13:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori