88 raste të reja, 123 të shëruar dhe tre të vdekur në Maqedoni nga COVID-19
Ministri e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 973 testime ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me koronavirus:

Në bazë të qyteteve në Shkup-30, Kumanovë-8, Dibër-1, Shtip-13. Prilep-5, Tetovë-3, Strugë-11, Veles-1, Manastir-1, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-1, Probishtip-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-8,
Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 123 persona të shëruar.

Tre persona kanë humbur jetën, dy pacientë nga Shkupi dhe një nga Shtipi.

/SHENJA/
Shtuar më 13/07/2020, ora 16:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori