600 qytetarë morën pjesë garën humanitare “Run for Down”
Mbi 600 qytetarë humanë dhe ekipe të kompanive sot së bashku me fëmijët me Sindrom Daun dhe familjet e tyre janë bashkëngjitur mdaj Garës humanitare „Run for Down“ që e organizoi Klubi i skermës “Eskrim”.

Gara po mbahet katër vite me radhë, ndërsa mjetet e mbëedhura do të dedikohen për pajisjen e Qendrës Ditore për Persona me Sindromin Daun, transmeton MIA.

Kryetarja e Klubit të ermës “Eskrim” Biljana Nikollovska-Kuzmanovska shprehu kënaqësi nha jehona e sivjetme e pjesëmarrësve. “Sivjet, në mënyrë të papritur kmi jehonë të madhe të qytetarëve tanë humanë dhe të kompanive me përgjegjësi shoqërore kur erdhën në një numër të madh t’i japin mbështetje ngajrjes”, deklaroi Nikollovska-Kuzmanovska.
Shtuar më 24/03/2019, ora 15:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori