51 raste të reja dhe 5 të vdekur në 24 orët e fundit në Maqedoni
Në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 53 raste të reja me koronavirus dhe 51 persona kanë humbur jetën. Me të dhënat e fundit numri i personave të infektuarve në vend shkon në 483, ndërsa i atyre që kanë humbur jetën shkon në 17. Po ashtu janë shëruar 20 persona dhe kanë lënës spitalin.

Sipas të dhënave tona numri i 51 rasteve të reja sipas qyteteve është:

Shkup – 13

Strugë – 14

Kumanovë – 8

Shtip – 5

Prilep – 2

Tetovë – 2

Koçan – 6

Veles – 1
Shtuar më 04/04/2020, ora 16:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori