5 viktima dhe 102 raste të reja, Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi
Pesë viktima nga koronavirusi janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë me dije se janë konfirmuar 102 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e të infektuarve në 10,315 persona.

Ndërkohë që numri në total i personave që kanë ndërruar jetë ka shkuar në 471.

Kujtojmë se deri më tani në këtë shtet janë shëruar 5,663 pacientë.
Shtuar më 28/07/2020, ora 17:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori