5 milionë euro harxhohen për dasma në Strugë
Pas perfundimit të Ramazanit,edhe këtë vit Struga do të ‘vlojë’ nga tingujt muzikor nga do qe të kthesh koken.

Eshte periudha kur dasmat edhe gezimet te tjera familjare fillojne te behen shume te shpeshta pas ardhjes se mergimtareve ne vendelindjen e tyre,madje mund te ndodh qe brenda dites mund te behen mbi 30 ose 40 dasma ne Struge.

Te gjitha lokalet jane pothuajse te ”bllokuara” nga prenotuesit e personave qe duan te realizojne ceremonine e dasmes ne nje lokal te caktuar.

Prenotimi i dasmave behet pothuajse nje vit para per te siguruar nje lokal , sepse numri i dasmave ne Struge arrin me shume se 500 dasma ne sezonin veror.

Me parë dasmat dhe gezimet te tjera familjare i organizonin neper shtepite e tyre,por tani ka ngele nje numer i vogel i atyre personave qe duan ti realizojne neper shtepite e tyre! (Struga Ekspres)
Shtuar më 08/07/2017, ora 08:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori