400 punësime të reja në sektorin e shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni do të punësojë 400 njerëz të rinj në institucionet shëndetësore publike.

Ministri i këtij dikasteri informoi se këto punësime janë pjesë e strategjisë qeveritare për punësimin e 800 vetave në shëndetësi dhe kjo është faza e dytë e punësimeve.

“Tashmë janë shpallur konkurset për 400 punësime, prej të cilave gjysma janë për kuadër mjekësh, gjegjësisht specialist dhe specializantë, ndërsa pjesa tjetër janë infermiere dhe staf tjetër mjekësor”,-deklaroi ministri Todorov.

Mbetet për t'u parë se sa shqiptarë do të punësohen në këto institucione. Ministri nuk ka dhënë asnjë detaj në lidhje me këtë. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2013, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori