360 mijë euro ''në lojë'', jepet vendimi për ''transportuesin''
Gjykata themelore penale Shkup sot do të japë vendimin për dosjen “Transportuesi”, në të cilën të akuzuar janë ish-kryetari i Komunës së Manastirit, Vlladimir Taleski dhe rreth 20 persona të tjerë.

Të akuzuarit ndiqen për keqpërdorim të pozitës zyrtare lidhur me organizimin e transportitfëmijëveManastir, me çka është bërë keqpërdorim i rreth 360.000 eurove.

Lënda u hap nga ana e Prokurorisë Speciale Publike, ndërkaq e udhëhoqi gjykatësja Dobrilla Kacarska.
Shtuar më 31/03/2020, ora 09:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori