27 prilli, Gjoshevski dhe Popovski do dalin nga paraburgimi
Ish shefi i sigurimit të kryetarit të Parlamenti, Goran Gjoshevski dhe ish kryeshefit në MPB, Oliver Popovski të cilët janë të akuzuar për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit në Parlamentin e Maqedonisë, ju hiqet masa e paraburgimit pa dorëzimit të garancisë.

Nga Gjykata Themelore Shkupi 1 sot njoftuan se Këshilli Penal e ka pranuar propozimin e mbrojtjes që të ju hiqet masa e paraburgimit me garancion.

Të akuzuarve, masa e paraburgimit ju ndërrohet me masën burg shtëpiak. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2018, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori