E FUNDIT/ Numurohen 80% të votave, njihuni me rezultatet
"27 prilli", fletarrest ndërkombëtar për 5 persona
Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga Prokuroria Publike që të lëshohet arrest ndërkombëtarë për 5 personat që akuzohen për ngjarjet e 27 prillit.

Oliver Spaskovski tha se posedon informata të hollësishme por se kolegët e tij po operojnë në gjetjen dhe kapjen e këtyre personave. Spaskovski gjithashtu përmendi reformat në DSK dhe BSP duke thënë se nuk duhen vetëm ndryshime ligjore por edhe ndryshim të qasjes së mendimit të qytetarëve dhe të pjesëtarëve të policisë ndaj MPB-së.

Spasovski, theks të veçantë vendosi në mekanizmat kontrolluese për ndjekjen e bisedave telefonike. Ai këtë e tha gjatë pranimit të donacionit të 45 veturave Sllovenia. Ky donacion kapë vlerën prej 1 milion eurosh. /albeu.com/
Shtuar më 14/12/2017, ora 17:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori